Realizacje

Poniżej znajdziecie Państwo szczegółowy opis realizacji jakich podejmuje się firma GMP Zakład Kamieniarski.
Blat kuchenny
Blaty kuchenne GMP Kamieniarstwo

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Dlatego tak ważne jest aby była dostosowana do Państwa potrzeb i jednocześnie cieszyła oko. Pierwszym elementem, który w kuchni rzuca się w oczy jest blat kuchenny, dlatego warto wybrać taki, który będzie nadawał pomieszczeniu ekskluzywnego wyglądu a jednocześnie będzie trwały. Idealnie w tej roli sprawdza się granit, który jest odporny na ścieranie, duże różnice temperatur, wodę, zarysowania czy wszelkiego rodzaju kwasy organiczne. Innym materiałem zdobywającym coraz większą popularność, który idealnie sprawdza się w roli blatu, są tak zwane spieki kwarcowe, które również znajdują się w naszej ofercie.

Schody
Schody GMP Kamieniarstwo
GMP Kamieniarstwo

Ważnym elementem każdego domu są schody. Kamień idealnie sprawdza się w tej roli. Na zewnątrz polecamy schody granitowe, które są odporne na ścieranie, wodę i mróz. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są schody płomieniowane lub groszkowane, których chropowata powierzchnia zapewni bezpieczeństwo użytkowników. Z kolei wewnątrz budynków można zastosować stylowy, lśniący marmur.

Ogrodzenia

Nasza firma zajmuje się również montażem ogrodzeń z piaskowca. Piaskowiec jest pozyskiwany z własnych kopalni w Żarnowie. Ogromną zaletą piaskowca jako materiału na ogrodzenie jest jego unikalna struktura. Przebarwienia powstałe w naturalny sposób sprawiają, że materiał ten jako budulec wygląda bardzo efektownie a każdy element jest inny co nadaje ogrodzeniu unikalności. Nasz piaskowiec nadaje się do budowy murów oraz do oklejenia istniejących murków.

Kamienne posadzki nadają pomieszczeniom elegancki wygląd a jednocześnie charakteryzują się wytrzymałością na uciążliwe użytkowanie, są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na działanie czasu. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno posadzki granitowe jak i marmurowe.

Kominek
Kominek
Kominki GMP Kamieniarstwo

Wybór kominka to trudna decyzja. Kominek musi spełniać kilka warunków. Musi dodawać otoczeniu elegancji, spełniać funkcje praktyczne ale przede wszystkim być bezpieczny. Nasze kominki produkujemy zarówno z granitu i marmuru, jak i z piaskowca. Istnieje możliwość wysyłki kominka do własnego montażu kurierem.

Piaskowce

Piaskowiec jest bardzo uniwersalnym materiałem stosowanym w budownictwie. Jest wykorzystywany do produkcji schodów, parapetów, posadzek, okładzin ściennych, kominków, ogrodzeń czy układania ścieżek w ogrodzie. Piaskowiec wydobywany we własnych kopalniach w Żarnowie posiada szeroką paletę barw od kremowego, poprzez żółty do czerwonego.